Naše služby jsou velice specifickým oborem, řešení úspor provozních nákladů v dopravě je velice obsáhlé téma. Kontaktujte náš tým profesionálů, individuálně sestaví návrh na spolupráci.


Pokusíme odpovědět na vybrané otázky, na které se nejčastěji ptáte.

 

 • Co tedy vlastně děláte?

Zabýváme se snížením provozních nákladů v autodopravě se zaměřením na PHM. Dokážeme provést optimalizaci software v řídící jednotce motoru s úpravou točivého momentu. K tomu pracujeme se systémy sledování provozu vozidla a činnosti řidiče, v případě potřeby jeho dovednosti zvýšíme odborným výcvikem.

 

 • O kolik mi klesne spotřeba PHM?

Spotřeba PHM odpovídá značce, modelu s použitým motorem a zásadním způsobem do ní vstupují zkušenosti a dovednosti řidiče. Samozřejmě vliv na spotřebu má i náklad a trasa. V případě provedení úpravy softwaru a vyškolení řidiče lektorem hospodárné jízdy s podporou telematiky jízdního stylu, je garantovaná úspora 5%. Průměrný pokles spotřeby PHM hlášený našimi zákazníky je z dlouhodobého hlediska kolem 8%. Výjimkou není pokles o 15% u vozidel s vysokou tonáží.

 

 • Proč to nedělá přímo výrobce vozidel?

Výrobce vám nabídne před nákupem vozidla u jednoho modelu více výkonových variant. Záleží na Vás, kterou variantu si vyberete a zda si za ni připlatíte. Po uvedení do provozu vozidla již úpravu výrobce nenabízí. Při změně podmínek provozu (trasa/tonáž) nemusí být univerzální SW dostačující a vzrůstá význam našeho vyladění palivové mapy daného vozidla dle konktrétních podmínek.

  

 • Nezničí mi to motor?

Úprava software od naší společnosti nesmí mít negativní vliv na opotřebení žádného komponentu motoru, snažíme se o využití nižších otáček motoru a snížení počtu pracovních cyklů.

 

 • Jak dlouho to trvá?

Samotná doba úpravy je individuální dle značky a modelu vozidla, zpravidla od 1 – 4h.

 

 • Upravujete taky software v převodovce?

U automatickcýh převodovek doporučujeme před úpravou software provést v autorizovaném servisu aktualizaci (kalibraci) softwaru, samotný software převodovky neupravujeme, styl řazení se upraví v jednotce motoru.

 

 • Nepoznají úpravu software v servisu?

U některých značek lze úpravu software odhalit pouze v autorizovaném servisu, většinou zjistí změnu zápisu informací do řídící jednotky vozidla. U většiny vozidel námi provedenou úpravu neodhalí, nemají důvod.

 

 • Co na to stanice měření emisí před STK?

Technici emisních stanic načítají pouze chybová hlášení přes diagnostickou zásuvku OBD spojenou s emisním systémem, všechna námi upravená vozidla mají emise nižší, maximálně stejné jako u vozidel bez úpravy.

 

 • Musím častěji měnit olej?

Ne, měnit olej častěji nemusíte. Častější výměnu doporučujeme v případě, že vozidlo je po úpravě využíváno více dynamicky, s větší tonáží a zvýšenou námahou.

 

 • Jaké budou nové parametry motoru?

U motorů se zaměřujeme na změnu průběhu točivého momentu, který se zpravidla navýší o 100 – 350 Nm, 20 – 50 kW. Vše závisí na značce a modelu vozidla, technickém stavu, počtu najetých kilometrů a typu převodovky.

 

 • Nepřijdu úpravou software o záruku?

Pro vozidla spadající pod záruku danou výrobcem vozidla máme připravený program připojištění továrních záruk, většina námi upravených vozidel je upraveno již po této době.

 

 • Co když mi v servisu přehrají software?

Pro tento případ máme pro naše zkazníky službu doživotního přehrání softwaru, tedy pokud v autorizovaném servisu provedou aktualizaci software a přehrají data zpět do originálu, po vzájemné domluvě vozidlo opět upravíme na původní parametry, zcela ZDARMA.

 

 • Kolik to stojí?

Nic není zadarmo, až na naši mimořádnou nabídku. Naším cílem je spokojený zákazník a proto máme již řadu let připravenou možnost vyzkoušet naše úpravy software na jeden měsíc ZDARMA. Rádi bychom Vám dokázali uspořit PHM v dlouhodobém hledisku a již za první měsíc od úpravy software na Vašem vozidle lze vyčíslit pokles nákladů za palivo. Pro zjištění ceny úpravy software nás prosím kontaktujte.