Naše služby jsou velice specifickým oborem, řešení úspor provozních nákladů v dopravě je velice obsáhlé téma. Kontaktujte náš tým profesionálů, individuálně sestaví návrh na spolupráci.


Pokusíme odpovědět na vybrané otázky, na které se nejčastěji ptáte.

 

 • Co tedy vlastně děláte?

Zabýváme se snížením provozních nákladů v autodopravě se zaměřením na PHM. Dokážeme provést optimalizaci software v řídící jednotce motoru s úpravou točivého momentu. K tomu pracujeme se systémy sledování provozu vozidla a činnosti řidiče, v případě potřeby jeho dovednosti zvýšíme odborným výcvikem. Doprovodným výsledkem po školení řidičů hospodárné jízdě je výrazný násladný pokles nákladů spojených se servisem brzd a pneu.

 

 • O kolik mi klesne spotřeba PHM?

Spotřeba PHM odpovídá značce, modelu s použitým motorem a zásadním způsobem do ní vstupují zkušenosti a dovednosti řidiče. Samozřejmě vliv na spotřebu má i náklad a trasa. V případě provedení úpravy softwaru a vyškolení řidiče lektorem hospodárné jízdy s podporou telematiky jízdního stylu, je garantovaná úspora 5%. Průměrný pokles spotřeby PHM hlášený našimi zákazníky je z dlouhodobého hlediska kolem 8%. Výjimkou není pokles o 15% u vozidel s vysokou tonáží.

 

 • Proč to nedělá přímo výrobce vozidel?

Dělá, výrobce vám nabídne před nákupem vozidla u jednoho modelu více výkonových variant. Záleží na Vás, kterou variantu si vyberete a zda si za ni připlatíte. Po uvedení do provozu vozidla již úpravu výrobce nenabízí. Při změně podmínek provozu (trasa/tonáž) nemusí být univerzální SW dostačující a vzrůstá význam našeho vyladění palivové mapy daného vozidla dle konktrétních podmínek a v rozsahu úprav motorů výrobcem.

  

 • Nezničí mi to motor?

Ne. Naše úprava nemá negativní vliv, protože pracujeme zpravidla s originálními daty výrobců vyšší výkonové řady, využíváme vyššího krouticího momentu v nižších otáčkách a celkově nižšího počtu pracovních cyklů.              

 

 • Jak dlouho to trvá?

Samotná doba úpravy je individuální dle značky a modelu vozidla, zpravidla od 1 – 4h.

 

 • Nepoznají úpravu software v servise?

Značkové servisy hledají závady motorů v jiných EEPROM jednotkách (pamětech), než je upravený software s palivovou mapou. Upravený software jim zpravidla nebrání v řešení aktuálních závad na vozidle.                   

 

 • Co na to stanice měření emisí před STK?

Všechny naše softwarové úpravy prošly při počátečním vývoji naší zkušebnou emisí a splnily požadované emisní limity.                                     

  

 • Jaké budou nové parametry motoru?

Všechny nové modely vozidel s příchodem na trh procházejí při naší úpravě výkonovou zkušebnou s výstupním grafem. I vaše vozidlo lze při úpravě změřit před a po úpravě s grafem výkonu a krouticího momentu.                             

 

 • Nepřijdu úpravou software o záruku?

Softwarové úpravy provádíme výhradně na vozidlech po záruce.

 

 • Co když mi v servisu přehrají software?

Software vozidla opět upravíme v naší dílně zdarma. Při výjezdu technika hradíte jen náklady spojené s dojezdem k vám.                     

 

 • Kolik to stojí?

Nic není zadarmo, až na naši mimořádnou nabídku. Naším cílem je spokojený zákazník a proto máme již řadu let připravenou možnost vyzkoušet naše úpravy software na jeden měsíc ZDARMA. Rádi bychom Vám dokázali uspořit PHM v dlouhodobém hledisku a již za první měsíc od úpravy software na Vašem vozidle lze vyčíslit pokles nákladů za palivo. Pro zjištění ceny úpravy software nás prosím kontaktujte.